Canada visa – elektroniczna wiza Kanada

Canada visa – elektroniczna wiza Kanada

Kto potrzebuje wizę elektroniczną eTA Canada?

W współczesnych czasach coraz więcej ludzi podróżuje do Kanady, toteż wskazane jest dowiedzieć się, czym jest wiza elektroniczna eTA Canada. Ten wpis to wspaniała oferta dla tych osób, które muszą dowiedzieć się, kto faktycznie wymaga elektronicznej Canada visa.

Którzy podróżni muszą posiadać Canada visa?

eTA Canada jest wymagana po pierwsze dla tych podróżnych, którzy nie są zwolnieni z obowiązku wizowego a pragną przybyć do Kanady drogą lotniczą. Mowa w tym miejscu również o tych podróżnych, którzy kanadyjską drogą powietrzną podróżują tylko tranzytem. Pożądane byłoby wzmiankować także o tym, że ci sami podróżni nie wymagają posiadania eTA Canada, kiedy przybywają do Kanady samochodem, pociągiem bądź drogą wodną. Wiza elektroniczna niezbędna jest również dla stałych rezydentów Stanów Zjednoczonych, którzy chcą przybyć do Kanady drogą aeronautyczną. W tym konkretnym przykładzie potrzebna jest dodatkowa karta rezydenta Green Card a także paszport.

Kto jest upoważniony do złożenia wniosku eTA?

Z praktycznego punktu widzenia wszyscy obywatele objęci obowiązkiem wizowym są upoważnieni do złożenia wniosku eTA, która stanowi alternatywę dla typowej wizy. Mowa w tym miejscu o obywatelach wybranych krajów, którzy podróżują do Kanady jedynie drogą lotniczą. Obywatele Ameryki są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy eTA. Dla nich niezbędny jest jedynie aktualny dowód identyfikacyjny (np. paszport). Wniosku o eTA nie muszą składać również mieszkańcy Kanady. Chodzi tu zwłaszcza o osoby, jakie dysponują podwójnym obywatelstwem. W ich przypadku niezbędny jest naturalnie paszport kanadyjski. Stali rezydenci Kanady muszą potrzebnie posiadać obowiązującą kartę rezydenta czy też dokument podróżny długoterminowego rezydenta. Nie wolno nie pamiętać również i o tym, iż stan prawny stałego rezydenta z upływem czasu nie traci swojej ważności. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, iż również jednostki, jakie bardzo dawno temu mieszkały w Kanadzie, zdołają mieć status stałego mieszkańca.

Więcej informacji:
eTA Canada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *