Cięcie laserem – precyzyjne cięcie i gięcie blachy

Cięcie laserem – precyzyjne cięcie i gięcie blachy

Cięcie laserem – szybkie oraz skuteczne!

Cięcie laserem to nadzwyczaj nowoczesna procedura obróbki. Polega ona na cięciu artykułu przy pomocy lasera.

Laser emituje wiązkę promieniowania elektromagnetycznego z zakresu światła zauważalnego, podczerwieni lub ultrafioletu o znacznym skupieniu mocy na małym obszarze. Sprawia to, iż przestrzeń materiału, na jaki pada wiązka, ulega błyskawicznemu stopieniu.
Laserem można z powodzeniem ciąć metal, plastik, stal, drewno, aluminium, plexi, papier, tworzywa szklane, tekstylia czy produkty ceramiczne.

Walory cięcia laserowego

Laser jest wykorzystywany w wielu sferach nauki a także techniki, zasadniczo ze względu na niezwykle wysoką dokładność a także szybkość cięcia.

Odpowiednio zaprogramowany laser bez problemu wycina drobne, jak
i duże elementy, również te o najbardziej skomplikowanych konturach. Cięcie laserem zdoła być odmierzone co do milimetra – przez co występują nieduże straty produktu. Wycięte kształty nie mają potrzeby być poddawane dalszej obróbce, ponieważ cięcie laserowe pozostawia proste oraz gładkie krawędzie. Dodatkowo sama maszyna jest bardzo ekonomiczna – nie potrzebuje bowiem wymiany fragmentu tnącego, który się nie niszczy oraz nie tępi. Jeżeli chodzi o minusy zasadnicze to nieco wysoki wydatek zakupu samej maszyny i dodatkowo bariera co do grubości ciętego materiału.

Lasery przemysłowe

Wyróżniamy wiele typów laserów, dzięki czemu zdołamy wybrać ten najlepiej dostosowany do potrzeb. Lasery różnią się między innymi intensywnością wysyłanej wiązki lasera.
Aby ciąć metal, w urządzeniach do cięcia laserowego potrzebne jest zastosowanie tzw. gazu technicznego jak azot, argon bądź tlen. Jego zadaniem jest przyspieszanie cięcia i również wydmuchiwanie stopionego produktu.
Najbardziej popularny laser gazowy to np. laser helowo-neonowy. Wysyła on światło zielone oraz czerwone, natomiast użytkuje się go zwykle w przemyśle, geodezji lub holografii. Laserem gazowym jest również laser CO2, który cechuje się dużą mocą. Wykorzystuje się go do obróbki materiałów, realizowania badań fizycznych i pomiarowych bądź telekomunikacji.

Choć cięcie laserowe wykorzystywane jest głównie w dużych przedsiębiorstwach a także zakładach produkcyjnych, osoby prywatne również zdołają z niego skorzystać. Najważniejsze to znaleźć firmę w najbliższej okolicy, specjalizującą się w tego typu usługach. Bez problemu odnajdziemy je
w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasła tego rodzaju jak: „cięcie laserem” czy „cięcie laserem Katowice”.

Wybierz produkt: cięcie laserem Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *