E-wiza do Indii, poradnik krok po kroku

E-wiza do Indii, poradnik krok po kroku

Jak zdobyć wizę do Indii?

Gdy śni nam się podróż do Indii, niezbędne jest wcześniejsze uregulowanie kilku niezbędnych formalności dokumentacji lub szczepień. Należy wówczas pamiętać, że każde te działania należy podjąć prawidłowo wcześniej. Jedną z najważniejszych formalności przed wycieczką do Indii to zdobycie wizy, jaka jest niezbędna do tego, by legalnie przekroczyć przez granicę i mieszkać na terenie tegoż niesamowitego państwa.

Wiza Indie


Wiza do Indii to główny dokument, jaki trzeba pozyskać przed wyjazdem. Wszelkie formalności powiązane z dokumentem tym powinno się rozpocząć z stosownym zapasem czasu, ponieważ choć sam dokument wydawany jest dość szybko, to wypada również mieć na uwadze ewentualne opóźnienia. Przeważnie na wydanie tegoż dokumentu wyczekuje się około 3-4 tygodni. Koszty powiązane z wizą to mniej więcej 50 dolarów USD. Następnych informacji można szukać w Google\’u np. szukając w wyszukiwarce hasła typu: indie wiza, wiza indie itp.

E wiza Indie


Od roku 2015 mieszkańcy wielu państw mają możliwość starać się o pozyskanie tzw. e-wizy do Indii. Jest to spore ułatwienie w zdobywaniu owego dokumentu. Wszelkie formalności z kolei ograniczają się do uzupełnienia elektronicznego wniosku. Następnie odbiera się tzw. promesę, która upoważnia do pozyskania dokumentu w wersji papierowej na lotnisku, na którym będziemy lądować. Na stronach internetowych odnajdziemy kompletną listę, na której wyróżnione są 24 lotniska, na których możemy odebrać dokument. Na nieszczęście wizy otrzymanej drogą elektroniczną, nie ma możliwości przedłużyć i jest ona aktualna tylko przez 60 dni.

Agencje wizowe

O ile nie chcemy sami uzupełniać dokumentacji, ponieważ nie jesteśmy pewni czy zrobimy wszystko tak, jak należy, formalne rzeczy zdołamy również załatwić z pomocą specjalnej agencji wizowej. To perfekcyjne ułatwienie dla tych, którzy nie preferują tego typu formalności. Agencja uzupełni nam każde potrzebne dokumenty, i w razie potrzeby ich wypełnienia, również o tym nas poinformuje. Wielokrotnie podobnie w przypadku korzystania z usług z wizowych agencji, dokument otrzymamy dużo wcześniej niż w przypadku samodzielnego ubiegania się o wizę.

Zobacz także:

e-visa india

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *