Jak uzyskać wizę do Kanady

Jak uzyskać wizę do Kanady

Uzyskanie wizy do Kanady w żadnym wypadku nie jest zadaniem takim mozolnym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszelkich tych jednostek, jakie w najbliższym terminie pragną wybrać się do Kanady, ale nie mają zielonego pojęcia jak otrzymać wizę.

O czym powinno się pamiętać?

W pierwszej kolejności trzeba napomknąć o tym, iż wiza do Kanady jest wymagana nie tylko w przypadku przylotu do tego pięknego kraju, ale również podczas podróży tranzytem. Polacy, jacy chcą odwiedzać Kanadę jedynie w celach krajoznawczych nie potrzebują tradycyjnej wizy. W dzisiejszych czasach wymagany jest jedynie dokument eTA (electronic Travel Authorization), jaki można zyskać online bez potrzeby wychodzenia z domu.

wiza eTa do Kanady online

Dostanie dokumentu eTA zajmuje dosłownie kilka minut i co najistotniejsze wszystko można wykonać za pośrednictwem Internetu. Elektroniczna wiza Kanada jest w następstwie tego ogromną oszczędnością czasu, pieniędzy i sporych nerwów. Aby pozyskać wymagany dokument trzeba wypełnić specjalny wniosek, który można odnaleźć na stronie etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można znaleźć także na stronie ambasady Kanady, ale niestety dostępny jest tam wyłącznie w języku angielskim i francuskim. Po wypełnieniu wniosku wypada odpowiedzieć na kilka łatwych pytań (np. czy byliśmy zatrzymani, czy mieliśmy kontakt z osobami chorymi na gruźlicę itp.). Do pozyskania dokumentu eTA konieczny jest paszport oraz adres e-mail, na który to właśnie otrzymany dokument eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady można nabyć na stronie etacanadaonline.com/pl/ i kosztuje 39 EUR. Opłaty można naturalnie w komfortowy sposób zrealizować online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać powinno się również i o tym, iż dzięki eTA zdołamy w Kanadzie przebywać maksymalnie do 6 miesięcy. Warto wspomnąć też i o tym, iż dokument ważny jest przez 5 lat od wyrobienia. Podróż odbywa się jedynie na podstawie paszportu (na jaki eTA została wystawiona), tym samym też nie ma konieczności drukowania pozyskanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do kanady

Elektroniczną wizę można zarejestrować online jedynie jeden raz dla jednej osoby. W praktyce znaczy to, że pięcio osobowa rodzina wybierając się do Kanady musi wypełnić formularz pięciokrotnie. Jak wtrącono powyżej wiza jest aktualna jedynie przez 5 lat, ale jeśli nasz paszport przedtem straci ważność, to automatycznie wiza również przestanie obowiązywać. Czas tworzenia elektronicznej wizy trwa standardowo od 1 do 3 dni. Przy przygotowywaniu dokumentu eTA paszport musi być ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia wycieczki.

Na podstawie strony: eTA CanadaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *