Jak uzyskać wizę w łatwy sposób?

Jak uzyskać wizę w łatwy sposób?

Nabycie wizy do Kanady w żadnym wypadku nie jest zadaniem takimuciążliwym, jakby to mogło wyglądać za pierwszym razem. Niniejszy materiał to odpowiednia oferta dla wszystkich osób, które w najbliższym terminie chcą polecieć do Kanady, lecz nie mają zielonego doświadczenia w jaki sposób zorganizować wizę.

O czym trzeba pamiętać? – Kanada wiza
Po pierwsze należy wspomnieć o fakcie, że wiza do Kanady> jest konieczna nie tylko w przypadku przyjazdu do tego pięknego państwa, jak w czasie podróży tranzytem. Polacy, którzypotrzebują odwiedzić Kanadę tylko w celach turystycznych nie muszą posiadać standardowej wizy. W dzisiejszych czasach konieczny jestjedynie poświadczenie eTA (electronic Travel Authorization), który można zdobyć online, bez potrzeby wysiadania zmiejsca zamieszkania.

eTa do Kanady online

Uzyskanie poświadczenia eTA pochłania rzeczywiście kilkanaście minut a co najlepsze całość wolno przeprowadzić za pośrednictwem Internetu. Elektroniczna wiza Kanada jest zatem kolosalną oszczędnością czasu, pieniędzy a także dużych nerwów. Aby zdobyć niezbędne poświadczenie trzeba wypełnić konkretny podanie, które, wolno znaleźć na stronie etacanadaonline.com/pl/. Podanie można znaleźć również na stronie ambasady Kanady, jednak niestety dostępny jest w tym miejscu tylko w języku angielskim oraz francuskim. Po zrealizowaniu wniosku trzeba odpowiedzieć na kilka bezproblemowych pytań (np. czy byliśmy aresztowani, czy posiadaliśmy relacje z ludźmi chorymi na gruźlicę itp.). Do uzyskania zaświadczenia eTA potrzebny jest paszport i dodatkowo mejl, na który dostaniemy pismo eTA.

Ile zapłacę za eTA?

eTA do Kanady to koszt około 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Opłaty należy naturalnie w użyteczny sposóbzrealizować internetowo za pomocą karty kredytowej. Pamiętać należy również o tym, że dzięki eTA możemy w Kanadzie zatrzymywać się maksymalnie do 6 miesięcy. Warto również o tym, że dokument istotny jest przez okres 5 lat od czasu wydania. Wyjazd odbywa się jedyniena podstawie paszportu, wobec tego nie ma konieczności drukowania pozyskanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do Kanady

Elektroniczną wizę wolno zapisać online tylko jeden raz,poszczególnej osobie. W praktyce naczy to, że 5-cio osobowa rodzina wybierając się do Kanady ma obowiązek wypełnić formularz pięć razy. Jak wspomniano powyżej wiza jest obowiązująca wyłącznie w czasie 5 lat, ale jeśli nasz paszport przedtem utraci ważność, tomechanicznie wiza także przestanie obowiązywać. Czas wyrabiania elektronicznej wizy trwa tradycyjnie od 1 do 3 dni. Podczas wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być obowiązujący co najmniej 180 dni po dacie ukończenia wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *