Kanada – Najciekawsze miejsca

Kanada – Najciekawsze miejsca

Geografia oraz flaga Kanady

W kraju tak potężnym jak Kanada, flaga wypełnia ważną rolę w życiu każdego obywatela.

Jest to prostokąt podzielony na 3 proste pasy, kolejno: czerwony, biały i ponownie czerwony, w środku znajduje się liść klonu. To są oficjalne barwy Kanady, przyznane przez Króla Jerzego V. Tak wykreowana flaga po raz pierwszy wg historyków została użyta w 1871 roku.

W tak gigantycznym kraju, jak Kanada miasto stołeczne kraju odgrywa znaczącą funkcję.

Miasto stołeczne OttawaOttawa położenie ma na południowym brzegu rzeki o tej samej, wdzięcznej nazwie. Kalkuluje się, iż zasiedla ją około miliona i stu tysięcy rezydentów.

Te nowoczesne miasto jest realnie w całości ogarnięte lasami. W mieście urzędowo mówimy dwoma językami, dla większości to jest rzecz jasna angielski, następnym językiem jest francuski. Typowy dochód mieszkańca w skali rocznej to w przybliżeniu czterdzieści osiem tysięcy dolarów dla mężczyzn natomiast trzydzieści jeden tysięcy na rzecz kobiet. Jest to miejscowość o niesłychanie wysokim standardzie życia i również małym bezrobociu.

Znaczna część mieszkańców ma zatrudnienie w placówkach urzędowych (takich jak bank, poczta). Mocno rozwinięte są również gałęzie technologiczne i farmaceutyczne, zlokalizowane w technoparkach.

Unikalne położenie Kanady

Opisując tak spektakularne miejsce jakim jest Kanada, ciekawostki schodzą w owym czasie na drugi plan, aczkolwiek myślę, że wskazane jest o nich nadmienić.

Kanada jest drugim co do wielkości państwem na świecie, zlokalizowana jest aż w sześciu zonach czasowych!

Odkryto tam: mikroskop elektronowy, koszykówkę, telewizor, telefon, zamek błyskawiczny, pralkę oraz Supermana!

W Kanadzie rośnie 10 procent wszystkich lasów na Ziemii, a także jest w tym miejscu największy krater po uderzeniu meteorytu.

Państwo te jest około 32 razy większe od Polski, jednocześnie zamieszkany jest przez około miliona Polaków.

W Kanadzie znajduje się najdłuższa na świecie autostrada, Kanadyjczycy mają również najdłuższą na świecie granicę (z USA), a także najdłuższą linię graniczną.

Mam nadzieję, że ten krótki tekst nakłonił Was do zainteresowania się oraz odwiedzania powyższego pięknego oraz jakże ciekawego miejsca.

Więcej informacji:

get canada visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *