Kancelaria adwokacka Katowice – specjalizacja odszkodowania

Kancelaria adwokacka Katowice – specjalizacja odszkodowania

Kancelaria adwokacka Katowice

Adwokat katowice to jednostka ze znaczną wiedzą prawniczą, posiadająca zdolność interpretacji kodeksów prawa. Kancelaria adwokacka Katowice kieruje nie tylko procesy karne, ale także sprawy cywilne, w tym procesy o odszkodowanie.

Adwokat katowice – rola w reprezentowaniu Twojej sprawy

Ze wsparcia adwokata pożądane byłoby skorzystać na każdym etapie sprawy, w szczególności gdy posiadamy wątpliwości, w jaki sposób interpretować konkretne statuty prawne a także w jaki sposób samodzielnie poprowadzić swoją sprawę. Na etapie przedsądowym adwokat katowice przygotowuje pisma przedsądowe, takie jak wezwanie do uregulowania należności, czy też wezwanie do polubownego zakończenia sprawy.

Z kolei gdy sprawa dotrze do sądu, adwokat katowice sporządzi pisma procesowe w których zaprezentuje Twoje poglądy w sprawie. Tymi pismami w zależności od etapu sprawy są: pozew, odpowiedź na pozew, apelacja, odpowiedź na apelację. Kiedy dojdzie do procesu sądowego adwokat katowice będzie wspierał Cię w sądzie, zadając należyte pytania świadkom, biegłym, a także drugiej stronie procesu.

Odszkodowania katowice – specjalizacja kancelarii

Jako kancelaria adwokacka katowice specjalizujemy się w ściąganiu odszkodowań. Przeważnie prowadzimy sprawy o zadośćuczynienie z powodu zdarzeń transportowych, gdzie sprawcą jest inny uczestnik ruchu drogowego. Praktyka i doświadczenie pokazuje, iż jeśli dokument do ubezpieczyciela kieruje kancelaria adwokacka katowice to wielkość odszkodowania przyznana za sprawą ubezpieczyciela jest w dalszym ciągu wyższa, aniżeli ta którą oryginalnie ubezpieczyciel wypłacił poszkodowanemu. Następuje to z tego, że kancelaria przedkłada w tego typu wezwaniu do zapłaty właściwe przepisy prawne, a ponadto załącza należyte dokumenty umacniające stanowisko reprezentowane w dokumencie. Dodatkowo wizja rozpraw, oraz co się z tym wiąże niezbędność poniesienia innych wydatków, skutkuje tym, że ubezpieczalnia dużo chętniej dąży do polubownego zwieńczenia sporu. Z kolei o ile sprawa dotrze do sądu, w tym czasie adwokat katowice wspiera poszkodowanego w sądzie, by przekonać sąd do zasądzenia należytej kwoty odszkodowania.

Powyższe ukazuje, że naturalnie można samemu próbować prowadzić swój proces, ale z pomocą adwokata jest to znacznie prostsze.

Dowiedz się więcej:
kancelaria adwokacka katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *