Kenia – wczasy, wakacje i wycieczki

Kenia – wczasy, wakacje i wycieczki

Kenia – Egzotyczne wakacje

Aż do niedawna odległe wczasy połączone były z znacznym wydatkiem finansowym, który musieliśmy wyjąć na podróż. Dziś jest w pełni odmiennie. Przystępność wycieczek w biurach podróży, otwarcie się na nowe kierunki, lub też konkurencja sprawiły, że ceny wycieczek uznawanych za egzotyczne są dostrojone do kieszeni niemal każdego.

Jednym z najbardziej popularnych kierunków geograficznych jest Kenia. Egzotyka otoczenia, przepiękne krajobrazy, krystaliczna woda są w stanie skusić każdego, kto preferuje cywilizację afrykańską. W tym państwie dostrzeżemy tak sztampowe lokalizacje jakże i w znacznym stopniu rozwinięte np. stolica Kenii – Nairobi.

Wymarzone wakacje

Kiedy wrzucimy w wyszukiwarkę zwrot „Kenia wakacje” na początku skonfrontujemy się z przeważającą ilością propozycji. Jeżeli pożądamy spiąć odpoczynek ze zwiedzaniem oraz podziwianiem tradycyjnej kultury kenijskiej, wskazane jest wyselekcjonować miejsca, które są położone na wybrzeżu – a okolice Mombasy są szczerze świetne. Jest możliwe skorzystać z kąpieli w przyjemnym oceanie, wybierając się też na zwiedzanie w głąb państwa. Kenia wyprawy oferuje w rozliczne zaułki, potrzebujemy skoncentrować się zwłaszcza na safari.

Polowanie z aparatem

Eskapady fakultatywne są wartością samą w sobie. Lecąc do tak odległego państwa,miejsca na mapie, jakim jest Kenia, trzeba skorzystać z oferty oglądania żywiołowych zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Wycieczki planowane są tak jak na jeden, jak i kilka dni. Warto wybrać te dłuższe, tak aby przekonać się o pięknie przyrody i oglądać zwierzęta nie raptem w przeciągu dnia, jednak nawet wczesnym porankiem, lub późnym wieczorem. Niektóre z nich bowiem własny epoka aktywności właśnie mają w tych godzinach.

Tradycja i nowoczesność

Wszelkie wycieczki, których oferty wyszperamy na miejscu, będą dotyczyły także połączenia afrykańskiej cywilizacji z nowoczesnością. Warto w takim razie zobaczyć sztampową wioskę Masajów, ale równocześnie zajrzeć do kolosalnego miasta np. Mombasa, tak aby przekonać się, w jaki sposób urządzone jest bytowanie osób w tym miejscu mieszkających. Interesujące spojenie tradycyjnego budownictwa z nowoczesnymi miezkaniami zdziwi bodajże każdego z nas.

Urlop w Kenii to nie raptem piękne plaże, wszak przede wszystkim przyroda. Niebywale egzotyczny kraj, ze zwierzętami , które znamy jedynie z obrazów filmowych, winien zachęcić nas do skorzystania z oferty eskapad fakultatywnych na miejscu docelowym. Obowiązkowe jest wyjechanie na safari, tak aby zaznać wspaniałe momenty w trakcie kontaktu z dzikimi zwierzętami w ich naturalnym środowisku.

Czytaj także:

kenya visa application

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *