Podróż do Birmy – Przewodnik turystyczny

Podróż do Birmy – Przewodnik turystyczny

Birma – czy warto pojechać?Myanmar lub Birma – oficjalna nazwa to Republika Związku Mjanmy. Jest to państwo azjatyckie urokliwie położone między morzem a pasmem gór. Graniczy z Tajlandią, Laosem, Indiami, Bangladeszem oraz Chinami.

Niegdyś zapomniane, w dzisiejszych czasach jest otwarte na turystykę. Myanmar główne miasto jako stolica nosi nazwę Naypyidaw. Birma ludzie – jej liczbę wylicza się na 51,5 miliona. Włada system prezydencji.
To biedny kraj i do niedawna nie było o nim słychać, wszak chce się otworzyć na turystykę. Rezydenci tam są czuli i otwarci na zwiedzających, gościnni i pomocni, mimo iż widać tam przeważającą biedę. Niech Cię nie zdumieje widok zabiedzonych młodzików biegających bez obuwia i proszących o pomoc. Mężczyźni nie spacerują w spodniach wręcz przeciwnie noszą sorongi, panie na głowie noszą chusty. Widoczny jest brak doinwestowania, stare, niszczejące domostwa, nędzne drogi. Mieszkańcy są niezamożni – starają się związywać koniec z końcem. To nader robotny naród. Zajmują się w większości wypadków handlem oraz transportem podróżników. Można też bez zbytnich kosztów zjeść. W kuchni birmańskiej przeważa makaron oraz ryż.

Birma religiaBirma jest to kraj buddyjski. Rezyduje w tamtym miejscu w przybliżeniu 400 tysięcy buddyjskich mnichów. Jest podobnie nieco hindusów i katolików. Jadąc do Birmy można zabrać perfumy, t-shirty czy kosmetyki, które się da z dużym powodzeniem wymieniać na rodzime pamiątki. Można także nabywać obrazki malowane na płótnie, wyrzeźbione głowy Buddy a także inne ręcznie fabrykowane cuda.

Na co uważać oraz czego się wystrzegać?Na targach powinno się uważać na mataczy i naciągaczy. Jak zauważają podróżników to starają się wyjąć od nich jak najwięcej gotówki. Wypada unikać wody z kranu a jedzenie nie za każdym razem jest sterylnie przygotowywane – zdarzają się robaki w potrawach. Wyjeżdżając, powinno się też pamiętać o szczepionkach: wskazane także jest szczepienie przede wszystkim na zapalenie wątroby typu A i typu B.

Co warto zwiedzić w Birmie?

Bagan – na małym obrębie mieści się przeszło 2000 świątyń, są one przepiękne i w różnych formatach.
Shwedagon Paya to potężna budowla sakralna w Yangon. Kontrastuje ona z resztą miasta jako że jest ona cała w złocie.

Amarapura – klasztor buddyjski – można dostrzec tam codzienne bytowanie mnichów.

Czytaj również:

myanmar visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *