Urlop w Kambodży

Urlop w Kambodży

Wakacje w Kambodży

Wybierając urlop, wskazane jest wziąć pod uwagę, które są egzotyczne.

W Słowacji, Bułgarii, bądź także w Grecji mnóstwo osób już było, tymczasem przykładowo w Kambodży było niewielu urlopowiczów, zatem tym bardziej wskazane jest zaplanować wczasy w takim kraju. Kambodża posiada atrakcje turystyczne tak, jak każdy inny kraj, tymczasem niekoniecznie takie, jakie posiadamy na naszym kontynencie. Zanim dokonamy wyboru co do urlopu, warto posiadać wiedzę poniekąd o tym państwie.

Kambodża – położenie

Kambodża jest to azjatyckie państwo które leży na Półwyspie Indochińskim.
Kambodża jest na granicy z Wietnamem, Laosem oraz Tajlandią. Jest to równinne państwo, gdyż 3/4 narodu pochłaniają równiny. Króluje w tym miejscu egzotyczny klimat monsunowy z podziałem na dwie części roku, jest to pora sucha, która rozpoczyna się na poczatku miesiąca listopad i która trwa do miesiąca marzec. Pora deszczowa jest od połowy maja do października. Typowa temperatura powietrza oscyluje od 21 do 30 stopni. Kambodża jest to kraj bardzo zalesiony, albowiem aż czterdzieści procent powierzchni kraju absorbują lasy.

Miejscowości w Kambodży

Administracyjnie Kambodża dzieli się na dwadzieścia cztery okręgi. Jest ona krajem różnorodnym etnicznie tudzież niemalże jednorodnym wyznaniowo, albowiem osiemdziesiąt procent społeczeństwa wyraża buddyzm. Choć Kambodża jest słabo zamieszkałym i słabo zabudowanym krajem, zabytki też są w tym miejscu na światowej mapie. Wystarczy tylko odwiedzić znaczące miasta. W miastach Kambodży rezyduje ledwie trzynaście procent ludności.

Pozostali mieszkańcy tego narodu zamieszkują wiejskie tereny. Obywatele pracują żmudnie i dlatego średnia długość życia wynosi tu jedynie 57 lat. Największym miastem a równocześnie stolicą kraju jest Phnom Penh. Miasto jest kluczowym ośrodkiem fabrycznym, handlowym i szkolnym. Przyjeżdzając do Kambodży, w stolicy kraju da się zaobserwować parę intrygujących lokalizacji, jak na przykład Pałac Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Ludobójstwa, Bazar Stary i centralny, Świątynię Angkor.

Konkluzja

Każdego roku Kambodżę odwiedza coraz więcej ludzi z całego świata. Dla róznicy – w dziewięćdziesiątych latach ubiegłego wieku odwiedzało ją zaledwie z grubsza tysiąca turystów, jednak już sześć lat odtąd prawie sto dwadzieścia tysięcy. W roku 2015 prawie pięć milionów urlopowiczów nawiedziło ten daleko leżący kraj.

Źródło:

visa for cambodia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *