Wiza do Indii – wymagania

Wiza do Indii – wymagania

Online wiza do Indii

Pomimo strefy Schengen, nadal do kilku państw nadrzędną funkcję odgrywa wiza – tak jest również w przypadku Indii. Dostępne są przeróżne typy wiz, jednak jaka wiza do Indii jest w najmniejszym stopniu problematyczna?

Indie wiza

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India024.jpg
Podobnie do innych krajów, trzeba wiedzieć w jakim zamyśle udajemy się do Indii, ponieważ od tego zależy o jaki wariant wizy należy się ubiegać. Istnieją wizy turystyczne (jednego, dwukrotnego oraz wielokrotnego wjazdu do Indii) , biznesowe, dla stażystów, tranzytowe, medyczne i dodatkowo konferencyjne. Jednak ostatnimi czasy, w najwyższym stopniu pożądaną jest e-wiza.

E-wiza Indie

O elektroniczną wizę, turyści zdołają ubiegać się od 2015 roku. Wniosek i opłatę za wizę dopełnia się przez internet. Po tego rodzaju przetworzeniu, osoba wybierająca się do Indii, dostanie promesę, która poskutkuje zdobyciem stosownej wizy na terenie Indii. Aczkolwiek w takim przypadku trzeba wylądować na jednym z 16 lotnisk, które są wyznaczone na stronie gdzie realizuje się wniosek. Inaczej jest w sytuacji opuszczania kraju – wyjazd dopuszczalny jest z każdego punktu granicznego, bez różnicy czy będzie to granica morska, lądowa bądź powietrzna.

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India030.jpg
E-wiza rekomendowana jest dla turystów, ludzi lecących w sprawach biznesowych bądź lekarskich. Żeby starać się o wizę żądany jest ważny paszport bądź taki, który będzie ważny przez kolejne pół roku od wyjazdu z Indii oraz ma co najmniej dwie puste strony. Należałoby wiedzieć, że o taką wizę wolno starać się tylko dwa razy w roku, jest aktualna na 30 dni oraz zapewnia jednorazowy wjazd na terytorium Indii.

Dokumenty do wizy

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India160.jpg
Oprócz ważnego paszportu a także zrealizowanego wniosku wizowego, newralgiczne są również inne dokumenty. Bardzo istotny jest skan strony paszportu z danymi osobistymi oraz fotografia paszportowa w układzie kwadratu, uwidaczniające buzię od czubka głowy do brody. Należy również dołączyć bilet czy też rezerwację lotu, która zatwierdzi datę opuszczenia kraju.

Więcej informacji:
indian visa for us citizens.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *