Własna firma w Rosji

Własna firma w Rosji

Otwarcie działalności gospodarczej w Twoim kraju może być dość zniechęcające jeśli rozpatrzysz zakres formalności, z jakimi będziesz musiał się zmierzyć, a także kwotę wszelkich możliwych opłat począwszy od podatków poprzez koszty ubezpieczeń, jakie będziesz musiał typowo odprowadzać w ramach bieżącej działalności.

Zaczęcie działalności w innym kraju stanowi jeszcze większe wyzwanie, zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynasz firmę. Niemniej jednak kluczem do sukcesu jest ulokowanie Twojego kosztownego czasu w należyte rozpatrzenie i zaplanowanie najlepszej opcji, zanim włożysz swoją ciężko zarobioną gotówkę w projekt. Przemyślenia i budżet pozwolą Ci z powodzeniem otworzyć firmę w innym Państwie.

W następnej kolejności zrób listę w przybliżeniu dziesięciu państw, w których chcesz otworzyć firmę. Zbadaj każdy kraj, ażeby upewnić się, że Twoja usługa biznesowa będzie przydatna. Zdołasz wyszukiwać dane online, lub również otrzymywać gazety wyprodukowane w krajach, badasz. Kraje, jakie wyselekcjonujesz, mogą pochodzić z szeroko dostępnych list rankingowych, rekomendowanych przez renomowane czasopisma gospodarcze, jak na przykład najlepsze kraje do prowadzenia biznesu. Aczkolwiek jednak, jeśli zależy Ci tylko i jedynie na optymalizacji skarbowej, Twoje prognozowania nie zawsze będą się pokrywały ze wspomnianymi rankingami, gdyż biorą one pod uwagę o dużo więcej kryteriów.

Jeśli już zawęzisz listę państw według swego kryterium szukania najlepszego rozwiązania, czas aby zweryfikować swoje łączne dane, przechodząc na wyższy poziom uszczegółowienia. Jeżeli Twój wybór padł na przykład na Rosję, wpisz do przeglądarki spółki rosja, firma rosja, a także angielskie odpowiedniki tych nazw, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Jeśli wyselekcjonowałeś tego rodzaju kraj jak Federacja Rosyjska, z zupełną pewnością doszedłeś do wniosku, iż posiada mnóstwo zasobów i ogromny potencjał, jaki w ostatnich latach doprowadził do dużego wzrostu inwestycji zagranicznych. Doprowadziło to z kolei do rzeczowych działań miejscowych władz w wielu rejonach, jakie próbują stymulować otoczenie inwestycyjne i kształtować kulturę inwestycji. Z całą pewnością krótkoterminowa optymalizacja podatkowa nie była dla Ciebie kluczowym kryterium. Podobne dylematy powinno się rozstrzygnąć w przypadku każdego innego miejsca na jakie padnie Twój wybór, pamiętając jednocześnie, iż prócz odcieni czarnego i białego istnieje nieskończenie mnóstwo kolorów szarości.


Jeżeli jesteś już otwarty na konkretny kraj, odszukaj księgowego z biurami w otoczeniu lokalizacji Twojej firmy. Pamiętaj, że ze względu na różnice kulturowe, Twój przekaz biznesowy musi być jasny i precyzyjny, gdy będziesz komunikował co chcesz osiągnąć. Zadawaj pytania dotyczące lokalnych zasad i przepisów, w szczególności dotyczących zatrudnienia. Upewnij się, że będziesz w stanie je spełnić.

Powróć do swojego kraju, gdy twój rachmistrz i prawnik dopełnią formalności. Kontynuuj ostatnie przygotowania do otwarcia firmy w innym kraju. Upewnij się, że wszystko jest w porządku, a później poczekaj, aż prawnik i księgowy zaświadczą, że Twoja firma jest gotowa do otwarcia.

Źródło: biznes rosja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019 Intrygujące Katowice