Wszytsko co powinieneś wiedzieć zanim rozpoczniesz remont kuchni

Wszytsko co powinieneś wiedzieć zanim rozpoczniesz remont kuchni

Kuchnia jest ogromnie znaczącym, jak nie najważniejszym, pomieszczeniem w domu. Ten nietypowy rodzaj pomieszczenia ma dowypełnienia parę niezwykle istotnych roli. Po pierwsze musi być praktyczna i użyteczna, musi przecież realizować zadania, do których jest przekazana. Jest to jednak zarówno miejsce, w którym mieszkańcy przebywają sporo czasu, w związku z tym musi byćładnie oraz komfortowo wyposażone, tak by wszyscy czuli się w nim dobrze.

Czym kierować się wybierając sprzęt AGD do kuchni?

Wyposażenie kuchni posiada kluczowy sens na dobrą organizację pracy mieszkańców. W jaki sposób zatem je przystosować?
* Zacznijmy od tego, że przyrządy powinnny być w taki sposób dopasowane, żeby korespondowały z meblami, kolorem przewodnim i barwami podłogi.
* Po drugie najlepiej jeszcze przed zakupem mebli podjąć decyzję czy wybrać AGD wolnostojące, czy do zabudowy. Wybór rozwiązania należy dostosować do naszych schematów, warunków finansowych i możliwości realizacji.
* Przed zakupem sprzęt należałoby poznać się z opiniami innych odbiorców, ponieważ wyższa opłata nie każdorazowo konotuje wyższą jakość przyrządów.
* Powinno się zainwestować w przyrządy wyposażone w dłuższą gwarancję.
* Zakupując AGD kuchenne pożądane byłoby przystosować je do potrzeb własnej rodziny (np. dla licznej rodzinykonieczna byłaby większa lodówka).


Komfort korzystania arozstawianie AGD.

Aby uprościć sobie wykorzystywanie narzędzi kuchennych, wskazane jest rozważyć kwestie związane z należytym ich rozstawianiem. Nie jest to bezproblemowe zadanie. Należy jednak wiedzieć, iż w pomieszczeniach kuchennych występują trzy zony:
– elementarna – z chłodziarką a także półkami – oddana do magazynowania produktów,
– następna do sporządzania jedzenia na blacie w sąsiedztwie zlewozmywaku,
– trzecia odpowiadająca pracom z obróbką termiczną (kuchnia elektryczna bądź gazowa, piekarnik, itp.).

Jak rozstawić najważniejsze sprzęty w kuchni?* W najwyższym stopniu trafnym ułożeniem istotnych sprzętów, czyli chłodzarki, kuchenki elektrycznej bądź gazowej i zlewu, bez względu na wymiary domu, jest konfiguracja trójkąta. Wskazane jest pamiętać, tak aby pomiędzy tymi sprzętami były zachowane poprawne odległości, co zależeć będzie odformatów kuchni. Więc np. dystans między zlewem i kuchenką elektryczną czy też gazową nie może stanowić mniej niż 80 cm. W jakimkolwiek wypadku zlewozmywak nie powinien wprost przylegać z taflą grzewczą.
* Chłodziarkę najkorzystniej umieścić w śasiedztwie drzwi.
* Warto także zwrócić uwagę na lokalizację dla pieca do zabudowy, spisze się on perfekcyjnie pod warunkiem, że nie będziemy musieli się do niego schylać podczas każdego wstawiania czy wyjmowaniu potraw.
* Ważne jest, aby nie sytuować w tej samej linii pieca a także płyty indukcyjnej, gdyż wysoka temperatura pracujących równolegle sprzętów jest w stanie wywołać naruszenia. Rozkład wyposażenia w stosunku do siebie posiada przecież zadanie nie tylko zapewnienia wygody, ale także porządku.

Jeśli chcesz poznać pełną gamę nowoczenych produktów, z którymi bez kłopotów urządzisz swoją kuchnię, zerkinj na: włoski sprzęt agd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *