Wyposażenie gastronomiczne – obieraczki do ziemniaków

Wyposażenie gastronomiczne – obieraczki do ziemniaków

Elektryczna obieraczka do ziemniaków – konieczne wsparcie w kuchni

W wielu punktach gastronomicznych, restauracjach i nawet gospodarstwach domowych – elektryczna obieraczka do ziemniaków stanowi konieczne urządzenie, bez którego domownicy nie wyobrażają sobie kucharzenia. W czym tkwi jej fenomen? A także czy warto zainwestować w taki sprzęt?

Przede wszytskim – to ekonomiczne rozwiązanie

Obieraczki do ziemniaków mają za zadanie w sprawniejszy oraz dokładniejszy sposób obrać warzywa aniżeli ma to miejsce w przypadku ręcznego obierania. W wydatnie krótszym czasie posiadamy możliwość obrania sporej części – co stanowi wygodę w wielu kuchniach – w restauracjach lub stołówkach. Ponadto, jakość obierana jest dużo lepsza. Urządzenie z wykorzystaniem wody, którą uprzednio wlewa się do specjalnego zbiornika, automatycznie obiera skórkę z ziemniaka a woda, jaka płynie przez urządzenie, myje wszystkie zabrudzenia.

Po drugie – domowe obieraczki

Elektryczne obieraczki do ziemniaków można nabyć już w sklepach w cenie ok. 100 bądź 200 zł. Ogół zależy od tego, do jakich ilości a także do jakiego miejsca jest nam ten sprzęt potrzebny. Domową elektroniczną obieraczkę do ziemniaków od rzetelnych producentów jesteśmy w stanie nabyć już za 400 zł. Idealnie sprawdza się przy obieraniu młodych, świeżych ziemniaków. To niezwykła wygoda dla każdej pani domu a także możliwość zaoszczędzenia czasu w kuchni.

Po trzecie – sprzęt gastronomiczny

Z kolei, do pomieszczeń gastronomicznych doskonały będzie większy oraz bardziej produktywny ekwipunek. Przykładowa obieraczka do ziemniaków do restauracji może mieć objętość ok. 6 kg oraz wydajność 100 kg/h. Taki sprzęt może kosztować parę tysięcy złotych, jednak w lokalizacjach, w których wydawane są znaczne ilości dań – jest on niezbędny. Obierka oddzielona od ziemniaków jest niezwykle cienka, co znaczy że restauracja nie traci na wartości towaru – co również jest bardzo ważne.

Wraz z rozwojem techniki, wskazane jest zainwestować w taki sprzęt do każdej kuchni. Należałoby wprawdzie pamiętać, aby taki sprzęt był od sprawdzonych fabrykantów, u których mamy gwarancję niezawodności i wytrzymałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *